O mně

Vítejte,
jmenuji se Tereza a na těchto stránkách najdete prezentaci mé tvorby a informace o dalších tvůrčích aktivitách.

Tereza Viková

Můj zájem o výtvarnou oblast, tak ten se datuje někdy v raném dětství a od té doby se mnou zůstává. Myslím, že k mému zaměření dost přispělo i to, že rodiče v době naší dětské zvědavosti vybudovali z jedné místnosti v domě keramickou dílnu, kde nás táta učil pracovat s hlínou a snažil se nás kreativně rozvíjet.

Následovalo tedy studium na Střední umělecké škole v Brně se zaměřením na prostorovou tvorbu, pod vedením sochaře Ladislava Jezbery. Po střední škole jsem si přála změnit prostředí, a protože mě hned po maturitě přijali na Akademii výtvarných umění do Prahy, přestěhovala jsem se na dobu studia tam. Navštěvovala jsem sochařský ateliér pod vedením sochaře Jaroslava Róny, později pod vedením sochaře Lukáše Rittsteina, byla jsem v ateliéru zahraniční profesorky a také jsem odjela na stáž na Nový Zéland. Po ukončení studia jsem se vrátila zpět na Moravu do svého domovského Brna. Tvořím svoje věci a zároveň kreativně rozvíjím chráněnou dílnu HapAteliér, která dává pracovní příležitost nevidomým a silně zrakově postiženým.

Tvorbu vnímám jako přirozenou součást života a jako cestu, která se postupně odvíjí v čase a v každém období s sebou přináší jiná témata a jiné motivy.

Pokud byste mi chtěli napsat nebo navázat spolupráci, budu ráda, když se mi ozvete.

S pozdravem,
T.